सर्लाहीमा खोलामाथि पक्की पुल नहुँदा सर्वसाधारणले जोखिमपूर्ण पुल तर्दा पैसा तिर्नुपर्ने

देश समाचार

१० साउन सर्लाही: सर्लाहीको हुलाकी सडक अन्तर्गत  ब्रम्हपुरी गाउँपालिका र मलंगवा नगरपालिकाको मध्य भाग भएर बग्ने सखुअवा खोलामाथि पक्की पुल नहुँदा सर्वसाधारणले जोखिमपूर्ण तवरले बाँसको चचरीबाट बनाइएको पुल तर्नुपरेको छ ।
सो हुलाकी सडक भएर आवतजावत गर्ने यात्रुहरु स्थानीयले बनाएको बाँसको अस्थायी पुलबाट रकम तिरेर खोला तर्दै आएका छन् ।सखुअवा टोलका केही स्थानीय  युवाहरु एकआपसमा पैसा उठाएर बनाएको उक्त अस्थायी पुलबाट उनीहरूले  साइकल तारेको ५० रुपैयाँ र मोटरसाइकल तारेको १५० रुपैयाँ असुल्दै आएका छन् ।

वर्षौदेखि सखुअवा खोलामा बन्दै गरेको पुलको निर्माणकार्य राज्य र ठेकेदारको लापरबाही तथा ढिलासुस्तीका  कारण पूरा नभएकोले बाँसको टेको र बाँसकै भाटा प्रयोग गरेर बनाइएको उक्त पुल अत्यन्तै कमजोर र साँघुरो भएपनि सो क्षेत्रका स्थानीय बासिन्दा तथा  यात्रुहरुलाई  साइकल, मोटरसाईल लिएर वारपार गर्न सोही पुलको प्रयोग गर्नुपर्ने बाध्यता रहेको स्थानीय संचारकर्मी मुकेश झाले बताए । अहिले बाँसका यस्ता अस्थायी पुलहरु  बाढीले कटान गरेका सर्लाहीका दर्जनौं स्थानका सडकमा बनाइएका छन्। पुल बनाएर ब्यापार चलाउनेलाई स्थानीय भाषामा घटवार भन्ने गरिन्छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *