दोषीलाई कार्यवाहीको माग गर्दै नेकपाद्धारा सर्लाहीको मलंगवामा प्रदर्शन

राजनीति समाचार

१ श्रावन सर्लाही: सर्लाहीको रामनगर गाउँपालिकामा भएको घटनामा संलग्न दोषी माथि कारबाहीको माग गर्दै नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी सर्लाहीले सदरमुकाम मलंगवामा आज प्रदर्शन गरेको छ ।
सत्तारुढ नेकपाका कार्यकर्ता रामनगर गाउँपालिका वडा न–४,बहुअर्वाका ६० वर्षीय रामजल यादवको गत असाढ ७ गते आइतवार अज्ञात व्यक्तिले घर नजिकै खेतमा धारिलो हतियार प्रहार गरी हत्या गरेका थिए । सोही हत्याकाण्डका दोषी उपर कडा कार्यवाही,  मृतकको परिवारलाई क्षतिपूर्ति ,मृतकलाई सहिद घोषणा गर्नुपर्ने लगायतका मागहरु राखेर विरोध प्रदर्शन गरिएको नेकपा सर्लाहीका जिल्ला सचिब कमल बुढाथोकीले बताए । घटना  लगत्तै सर्लाही प्रहरीले नेपाली काँग्रेसका नेता समेत रहेका वडा न-५ बहुअर्वाका वडाध्यक्ष रामनरेश महतोलाई नियन्त्रणमा लिएको थियो ।


पुर्व सांसद हरि उप्रेती लगायत पार्टीका केन्द्रीय तथा जिल्ला स्तरका नेता ,कार्यकर्ता,विभिन्न भातृ संगठनका सदस्यहरु सम्मलित र्याली  जिल्ला प्रहरी कार्यालय अगाडीबाट सुरु भइ नगरको विभिन्न भागको परिक्रमा गर्दै जिल्ला प्रशासन कार्यालय नजिक सहिद चौकमा पुगेर कोणसभामा परिणत भएको थियो ।
रामनगर घटनाको विषयलाई लिएर विगत  एक महिनादेखि  उक्त क्षेत्रमा दुवै पक्षका नेता कार्यकर्ता बीच झडप हुँदै आएको छ ।हत्याको आशंकामा  आफ्ना पार्टीका नेतालाई  राजनीतिक प्रभावमा पारेर प्रहरी लगाएर  नियन्त्रणमा लिएको काँग्रेसले आरोप लगाएको छ  । सो पार्टीले पनि वडाध्यक्षलाई रिहाई गर्न माग गर्दै जिल्लामा विरोध प्रदर्शन गर्दै आएको छ ।
उक्त घटनालाई राजनितीक रंग दिएर अहिले सर्लाहीका विभिन्न ठाउँमा दुवै पार्टीले   दिनहुँजसो प्रदर्शन गरिरहेका  छन्

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *